Și eu am un patruped haios, dar zău că nu m-aș fi gândit niciodată că vreun câine, care are o curte de păzit, ar fi mai liniștit sau că ar vrea să vadă ceea ce e dincolo de gard. Ei bine unii mai nebunatici s-au gândit la așa ceva. Și nu doar că au produs acest gen de hublou, dar acum îl poți cumpăra de pe amazon.com la prețul de circa 41 de dolari. Îl găsești aici sub denumirea de PetPeek Fence Window for Pets. Da, ca să-l montezi trebuie să găurești gardul. Producătorul american spune că acest hublou, că nu știu cum să-i spun altfel, ar preveni cazurile de sărituri peste gard sau de escapade ale patrupezilor. La noi nu cred că ar prinde așa ceva, dar mai știi? Dacă vrei să te mai minunezi de alte 27 de chestii pentru câini care le-au trecut oamenilor prin cap ia vezi aici în articolul acesta. Eu am râs de m-am spart! Sper să te binedispună și pe tine!





Chiar ca-i amuzant si original, câinii par curiosi dar calmi.
Cel mic din ultima poza e mortal!
Exceptional si oamenii pot sa il foliseasca si cind s- a pus in aplicare primele ferestre?
Pai sunt deja de vanzare Doina 🙂
Cainii oricum sunt curiosi si profita de toate ocaziile sa vada dincolo de gard :). Cine are, cunoaste! 😀 eu am una care se urca pe gard (sunt niste scanduri puse teanc langa gard) si sta acolo ca o baba care vrea sa vada ce se-ntampla pe drum!
Asa este, Diana ….al meu se cocota pe capatul de la fotoliu si de acolo, cu labutele din fata pe pervazul geamului, sa vada cine trecea pe aleea din fata blocului…..nu se plictisea !!! :)))
Hahaha, si cainele meu vrea sa-l urc la fereastra! Nu mi-am inchipui ca si caini s-ar linistit cu un hublou pentru ei :)))
Super haioase, eu nu as baga mana in foc ca nu ar prinde la noi. Oare cat de rezistente sunt, adica, ar merge de ex si pentru un caucazian?! :))
super,eu i-as da cateva gauri sa poata adulmeca
Haha, m-ai facut sa rad Anisoara!
Foarte democratic: fiecare cu fereastra lui către lume! Pe înserat, când vine băiatul cu pizza şi are de luat la rând câteva numere pe aceeaşi stradă…