Mi-a plăcut tare mult felicitarea cu Om Drag și așa am ajuns să aflu despre mulțimea de felicitări create de tineri talentați, felicitări pe care le poți trimite fie prin e-mail, fie prin poștă. Este un gest de care am uitat mulți dintre noi, dar când am văzut felicitarea mea preferată am selectat-o, am scris gândurile mele așa cum mi-a venit și am și expediat-o prietenei mele Gabriela Sîrbu cre locuiește în Novergia. Și da, după treaba cu felicitarea am văzut și concursul cu biletul de avion dus-întors pe care cei de la Timișoreana îl plătesc pentru a-ți aduce de Sărbători acasă un om drag.
Am vrut să aflu mai multe despre asta, iar cei de la Timișoreana mi-au spus că de fapt și de drept au inițiat campania Sărbători acasă pentru că o bere bună vrei să savurezi alături de rude și prieteni dragi, așa că s-au gândit ca în locul binecunoscutelor urări de Sărbători să facă ceva concret: 1. Să-i provoace pe tinerii talentați de la noi să CREEZE FELICITARI ca noi să putem trimite ceva frumos celor dragi și 2. Să facă ACEST CONCURS cu bilete de avion ca să-i ajute pe cei care ar vrea, dar nu pot să ajungă acasă și 3. Urmează să-ți spun mai târziu. Până atunci chiar sunt curioasă care felicitare ți-a plăcut mai mult de pe site-ul lor. Nu de alta, dar e bine să te familiarizezi cu ceea ce e acolo pentru că urmează un alt mic concurs ăn cursul zilei de azi. Sper să te inspire și pe tine!



am o felicitare care este c am asa desenul trebuie sa fie o inima si mesajul este
firul de aur ce ne leaga nu va fi rupt niciodata
nu vreau un bilet doar imi doresc sa ajut