Pe principiul o viață avem colorată să fie, Oana din Techirghiol, județul Constanța, și-a înveselit bucătăria cu floricele colorate. Da, le-a pictat singură pe perete și zău că arată foarte frumos. Mult timp, împreună cu soțul ei Ștefan Pamfil, arhitect peisagist în Constanța (e bine să știi despre el, căci face lucrări frumoase), au locuit într-o garsonieră. În locuința cu o cameră au făcut și un colț mai vesel pentru fiica lor mai mare Maria, care a cinci ani. Dar de curând s-au mutat la casă cu grădină, un vis împlinit pentru ei. Partea interesantă este că au avut grădina amenajată înainte ca interiorul casei să fie gata. Se vede că e un peisagist în familie :). Cert este că acum mai au un copil, pe micuța Elena care are doar cinci luni. Când s-au mutat în noua casă lui Ștefan i se părea că e prea goală, așa că a încurajat-o pe soția lui Oana să decoreze bucătăria, așa cum a făcut și în garsonieră în colțul Mariei.
Și Oana a pictat flori multicolore. Le-a desenat mai întâi conturul cu creionul, l-a trasat apoi cu carioca neagră și ulterior a colorat totul cu tempera. Prietenii lor se miră, au impresia că sunt autocolante, dar uite, te poți convinge și tu din imagini că sunt flori pictate. Oana a mai avut antecedente ca să zic așa. În grădină exista o căsuță unde își țineau materialele și toate cele pentru grădină. Împreună cu fetița și nepoate ei au pictat-o pe exterior. Vecinii se opreau și se minunau. Proiectul pentru anul viitor e să picteze casa și pe-afară. Abia aștept să primesc imagini. Asta zic și eu să te bucuri de viață și să ai curajul să-ți exprimi entuziasmul și să-ți personalizezi casa cum simți. Bravo lor! Mie mi-a plăcut tare mult. O viață avem? Colorată să fie!
Like











Multumim pentru aprecieri si promitem ca vom reveni cu noutati :))) Un an cu bucurii si impliniri si