Un prim sezon emoționant cu povești de viață reale și cu visuri împlinite se va încheia azi cu o lecție pentru noi toți. Da, este vorba despre familia Damian din Dragomirești Deal care a descoperit cu stupoare că durerile de cap ale băiatului lor de 6 ani erau semnele unei tumori la creier. Ai să vezi cum acești părinți nu s-au lăsat, cum au luptat pentru a-și salva fiul, cum pentru ei drobul de sare nu există, dar mai presus de toate cum oameni cu suflet, români adevărați s-au mobilizat și au ajutat familia să treacă peste această grea încercare. Cu sprijinul multor români Victoraș a fost operat cu succes în urmă cu cinci ani și acum la 11 ani ne bucurăm să știm și că e bine. Echipa Visuri la cheie le-a transformat casa, dar mai mult le-a dat și idei pentru un stil de viață sănătos, idei care te vor inspira și pe tine! Azi, de la ora 20,30 va fi ultimul episod din emisiunea Visuri la cheie de la ProTV și n-ai voie să-l ratezi. Ai să simți, mai ales acum înainte Sărbătorilor că noi, oamenii facem adevăratele minuni atunci când ne ajutăm unii pe alții. Crede în oameni! Crede în binele pe care-l construim împreună!
Emisiunea Visuri la cheie va continua și în 2015 cu sezonul II. Și până atunci, anul acesta vei mai avea un episod Best of, în care vei vedea întâmplări din spatele camerelor, ceea ce n-a fost inclus în emisiune 🙂 Poți revedea emisiunea gratuit pe protvplus.ro și afli ultimele știri despre emisiune pe visurilacheie.protv.ro.
Like


Mult succes! Sunt sigur ca veti avea actiuni de suflet si in continuare.
Asa este Marius! Urmeaza un nou an fenomenal! Ma bucur ca am primit zeci de mesaje in care oamenii se ofera sa fie voluntari, dar si sa faca donatii. Noi, romanii chiar suntem un popor cu suflet mare!
Felicitari pentru aceasta emisiune, iar ceea ce faceti voi este extraordinar, ceva ce nu-ti poti imagina .Mult succes si multe realizari si in anul 2015!
Ziua Buna Adela ! Va doresc si imi doresc sa continuati si in 2015 aceasta emisiune in acelasi format impreuna cu cei trei si cu colaboratorii vostrii de Suflet !
P.S. Daca va rog sa-i transmiteti multa sanatate si lui Dragos Bucur ( stiu ca este diabetic …ca si mine , eu is pe insulina de 4 ori pe zi .. ) ….Multa sanatate tuturor celor care realizeaza aceasta emisune ,, Visuri la cheie ” !
Multumesc pentru emotiile “de miercuri” ! Nimic nu e mai frumos decat sa vezi zambetul si lacrimile de bucurie a celor care simt ca nu sunt singuri pe lume ! Cei care au comentarii rautacioase sunt cei care stau fara sa ajute pe nimeni niciodata , cei care cred ca au un singur rol : sa comenteze , dar ce simplu e sa imparti , din putinul tau, cu cei necajiti si sa nu astepti aplauze….Va doresc un 2015 plin de bunatate si de oameni frumosi !
Adela, astept cu nerabdare emisiunea. E singura care reuseste sa ma tina atenta in fata televizorului 🙂 So, voi fi si in seara aceasta acolo si mai mult, o sa ma bucur sa va revad 🙂 si invariabil o sa-mi pun intrebarea: cu ce anume ne vor mai surprinde si emotiona?
O viata cat mai lunga va doresc (voua si emisiunii) si cat mai multe momente de bucurie, fericire, implinire si satisfactie a lucrurilor minunate pe care le realizati, pentru ca de munca si emotie aveti parte din belsug. Impreuna sunteti fantastici.
Buna Adela,
Vreau sa iti spun ca o data pe saptamana deschid tv-ul si atunci este ca sa va vad pe voi cum faceti fericiti oamenii cu adevarat MARI.Emisiunea voastra este singurul lucru bun de la pro-tv si ma bucur ca s-a orientat si conducerea ca banii dati personajelor de genul Beyonce de Romania sa fie redirectionati unor oameni modesti si cu sufletul bun. ( desi cred ca vor fi aparitii in continuare la maruta…)
Toti patru sunteti fenomenali !!! Datorita voua cateva familii vor avea cele mai frumoase sarbatori 🙂
Emotionanta emisiune. Succes pe mai departe.
buna seara doamna adela va scriu cu frica deznadezde iluzi speranta credinta eliberare. ma numesc georgiana am 26 de ani doi copilasi o fetita de5 ani un baetel de 7 ani si un sot care lupta si traeste cu credinta ca se va ridica numai ca are nevoie de o mana de care sa se sprijineasca isuri la cheie. sunt foarte constienta ca sunt mii de oameni cu mii de povesti dramatice si adevarate imi pare din suflet rau pt toti deoarece eu stiu ce inseamna durerea frica greutatile disperarea de a lupta pt ca din pacate fac parte din aceii mii de oameni nu am facultati nu stiu sa scriu gramatical dar scriu cu viata scriu cu sufletul scriu adevarul realitatea ietii familiei mele.parintii mei au decedat mama mea in urma cu doi ani pe 1 decemrie ingropando de ziua mea ironia sortii 4 dec urmand tatal meu pe data de 31 decembrie anul trecut il asteptam la mine sa ne mai bucuram de un an impreuna dar dumnezeu la luat asta a fost voia domnului nici bine nu am putut respira in gilimele ca dupa nici sase luni unchiul sotului meu care ia fost ca un tata el crescandul si fiindui si antrenor timp de 19 ani la arsta de 49 de ani sa inbolnavit de ciroza o luna am stat cu sotul meu in spital floreasca si am luptat pt salvarea dansului dar din pacate nu a mai putut lupta a cedat am trecut prin multe greutati ciroza este o boala inselatoare care iti da sperante desarte si se sfarseste oribil .nu vreau sa va incarc dar e important sa va spun tot caci asta este drama prin care trecem si vrem sa luptam sa iesim din aceasta inchisoare..dupa moartea unchiului antrenorului tatalui cum a fost este si va ramane pt sotul meu a mai decedaTSI BUNICUL SOTULUI DIN PARTEA TATALUI ANUL 2012 PANA IN 2014 AM AVUT PARTE NUMAI DE INMORMANTARI SI TOTUSI AI MULTUMESC LUI DUMNEZEU CACI NU MIAM INGROPAT COPII SAU SOTUL SAU CHIAR EU DUMNEZEU NU DA MAI MULT DECAT POTI DUCE .TIMP DE 7 ANI AM LOCUIT CU SOTUL SI COPILASI NOSTRI INTRO CAMARUTA FOARTE MICA PLOUNDUNE FIND FRIG DUPA MOARTEA BUNICULUI SOTUL MEU A DEVENIT PROPIETAR SI AM INCERCAT SI NOI SA LUPTAM UN PIC PT COPILASI NOSTRI AM LUPTAT SA IESIM DIN VALURILE TULBURI SI INFURIATE ALE VIETI NU AM REUSIT DECAT O CAMERA SA O ACEM UNDE LOCUIM MOMENTAN NU AVEM BAE APA CALDURA NE INCALZIM CU UN RESEU EU LA BUCATARIA ASA ZISA FAC MANCARE IN FRIG NU AM GEAMURI AM CIOLOFANE SAU TERMOPANE VACAND O MICA GLUMITA SOTUL A IMPROVISAT DIN CIOLOFAN SA NU MAI VINA FRIG USI V ECHII CARE AU CRAPATURI IN LOC DE HOTA CAND FAC MANCARE INTRO CAMERA MANCAM NE SPALA DORMIM INATAM NE RUGAM DAR CEL MAI IMPORTANT NE IUBIM .MIESTE OARTE GREU SA VA SPUN TOATE AM VRUT SA PLECAM IN ALTA TARA SA NE PUTEM TERMINA CASUTA SI PT A LUPTA PT VISUL SOTULUI MEU DE ASI DESCHIDE O SALA DE KARATE EL A PARTICIPAT LA LOTUL NATIONAL DE KARATE DIN 1997 CASTICAND LOCUL1 SI MULTE ALTE CONCURSURI AVEA SALA IN BUZAU ANTRENA AVEM DOVEZI EU NU VA MINT NIMIC PT TOT CE AM SCRIS AM DOVEZI SUNT MULT MAI MULTE DE SPUS EU VA IMPLOR LUATI IN CONSIDERATIE SI POVESTEA MEA NU PUTEM SA NE PARASIM COPII SA PLECAM SINGURA NOASTRA SANSA SUNTETI DV VISURI LA CHEIE DATINE O SANSA ELIBERATINE DE TRISTETE ALINATINE DUREREA ACEST STRIGAT ESTE DIN SUFLET VA IMPLOR IN NUMELE COPILASILOR MEI IN NUMELE VIETII VIITORULUI LOR VREAU SA POT SA MA OCUP DE EI VREAU SA NU MAI MA INTREBE COPILASI DE CE PLANGI MAMI SI EU SA NUI MAI MINT CA MIA INTRAT CEVA IN OCHII NU CA AM CEVA IN SUFLET .DACA CONSIDERATI CA POESTEA MEA NU ESTE PT ACEASTA EMISIUNE IERTATIMA CA AM INDRAZNIT SI DIN ORCE ALT MOTIV NU MA ALEGETI VREAU SA AJUT DACA AVETI NEVOIE DE UN VOLUNTAR SUNT AICI NU AM BANI DAR DRAGOSTE AM VREAU SA AJUT CU ORCE IN NUMELE SARACIEI FRICI DEZNADEJDEI ELIBERARI CREDINTEI ASI VREA SA POT SA FAC CEVA PT ALTII VA IMPLOR DATIMI UN RASPUNS ORCARE AR FI NR 0723753629 VA MULTUMESC SI VA IUBESC VA MULTUMESC CA EXISTATI
ADELA . FELICITARI ,FELICITARI. IESTI UN OM DEOSEBIT . IMPREUNA CU ECHIPA TA SUNTETI MINUNATI . ITI DORESC MULTA SANATATE ,,,CRACIUN FERICIT ,,.SARBATORI FERICITE ,,,,SI TOT CE DORESTE INIMIOARA TA SA SE IMPLINEASCA . ,,,,UN AN NOU CU MULTA IUBIRE ,DRAGOSTE SI SA FII FERICITA .
Sunteti foarte talentati, o echipa care face minuni! Succes! Va stept si la mine acasa, macar pentru cateva idei 🙂 🙂 🙂
Doamna Adela,cand va incepe noul sezon in 2015?Va multumesc anticipat.
Nu stiu inca Roxana. Cand ne vor anunta cei de la ProTV voi anunta si eu mai departe.
Buna ziua !! Numele meu este Loredana Maxim si mi-as dori din suflet sa pot aduce o bucurie unor persoane dragi mie dar foarte incercate de viata!! Apreciez enorm lucrurile frumoase pe care le faceti si sper din tot sufletul sa le alegeti si pe ele si sa le aduceti zambetul pe buze transformandu-le casuta intr-un loc demn de locuit…
Acum sa detaliez putin situatia lor….Traiesc aproximativ 8 persoane intr-o casuta cu 3 camere…Prietena mea are 3 fete…cea mare, Andreea este in an terminal la liceu…cele mici, Maria si Ioana au 8 respectiv 9 ani si sunt la scoala si ele…Tatal Andreei le-a parasit cand aceasta era mica si nu mai stiu nimic de el…tatal celor 2 fetite mai mici a murit in urma cu 6 ani…Din cele 8 persoane lucreaza doar 2 , bunica fiind bolnava …
Mai nou au ramas ara toaleta din curte( din cauza ploilor abundente s-a surpat) , bucataria mai are putin si cade, instalatia electrica din casa lor s-a ars(era o instalatie improvizata de tatal prietenei mele in momentul in care au construit casa dar neadecvata consumului necesar unui frigider, masina de spalat, etc), se incalzesc la convector, nu au o baie in casa!!
Sunt niste persoane foarte credincioase….si spun si eu acum…cu voia Domnului si cu ajutorul dumneavoastra cred ca o sa putem sa facem mai frumoasa copilaria acestor copii!!
Multumesc din suflet pentru timpul acordat!!
Cu stima Loredana Maxim – 0724316001